O mnie

Jestem doktorką socjologii internetu od ponad dziesięciu lat pracującą w branży IT. Interesuję się tematyką nowych technologii, ich wpływem na życie społeczne i strategiami radzenia sobie z konsekwencjami tego wpływu. Zainicjowałam fundację BalansPL, wspierającą zwiększenie obecności kobiet w życiu publicznym. 

Aktualnie zarządzam 9-osobowym zespołem Growth w Monterail, firmie tworzącej oprogramowanie dla klientów z całego świata. Jestem też współorganizatorką cyklicznych spotkań „Marketing na żywo”. Prowadzę zajęcia z marketingu internetowego na polskich uczelniach; realizowałam również cykl autorskich zajęć poświęconych tematyce socjologii oraz antropologii internetu.

Jestem ekspertką w programach akceleracyjnych skierowanych do start-upów oraz organizacji z sektora pozarządowego. Uczestniczę w programach mentoringowych dla kobiet, które chcą rozpocząć karierę w branży IT. Jestem także jedną z organizatorek spotkań „Girls in IT” skierowanych do licealistek chcących zrozumieć specyfikę branży IT.

Od 2007 roku piszę na temat społecznych aspektów internetu, publikując na swoim blogu oraz w czasopismach naukowych i publicystycznych (w sumie kilkadziesiąt publikacji, m.in. w „Kulturze Popularnej”, „Polityce”, „Piśmie”). Brałam też udział w ogólnopolskich projektach naukowych dotyczących korzystania z internetu przez nastolatki i młodzież, których efektem były publikacje „Dzieci sieci. Kompetencje komunikacyjne najmłodszych” oraz „Dzieci sieci 2.0. Kompetencje cyfrowe młodych”, których jestem współautorką. Wielokrotnie występowałam na konferencjach, a także brałam udział w panelach dyskusyjnych poświęconych społecznym aspektom internetu lub tematyce obecności kobiet w życiu publicznym.

Napisz, jeśli chcesz porozmawiać o którymś z powyższych tematów.

the rank way

(Visited 9 895 times, 1 visits today)