O mnie

Jestem doktorką socjologii internetu od ponad piętnastu lat pracującą w branży IT. Interesuję się tematyką nowych technologii, ich wpływem na życie społeczne i strategiami radzenia sobie z konsekwencjami tego wpływu. Zainicjowałam fundację BalansPL, wspierającą zwiększenie obecności kobiet w życiu publicznym. 

Aktualnie jako Chief Growth Officer odpowiadam za rozwój Monterail, firmy tworzącej oprogramowanie dla klientów z całego świata. Jestem również doradczynią Dare IT, organizacji not-for-profit pracującej nad zwiększeniem liczby kobiet w branży IT.

Byłam odpowiedzialna za wprowadzenie i rozwój na polskim rynku Vinted.

Prowadzę zajęcia z marketingu internetowego na polskich uczelniach; realizowałam również cykl autorskich zajęć poświęconych tematyce socjologii oraz antropologii internetu. Jestem ekspertką w programach akceleracyjnych.

Współorganizowałam cykliczne spotkania „Co z tą Siecią?”, „Marketing na żywo” i „Girls in IT”.

Od 2007 roku piszę na temat społecznych aspektów internetu, publikując na swoim blogu oraz w czasopismach naukowych i publicystycznych (w sumie kilkadziesiąt publikacji, m.in. w „Kulturze Popularnej”, „Polityce”, „Piśmie”).

Brałam udział w ogólnopolskich projektach naukowych dotyczących korzystania z internetu przez nastolatki i młodzież, których efektem były publikacje „Dzieci sieci. Kompetencje komunikacyjne najmłodszych” oraz „Dzieci sieci 2.0. Kompetencje cyfrowe młodych”, których jestem współautorką.

Wielokrotnie występowałam na konferencjach, a także brałam udział w panelach dyskusyjnych poświęconych społecznym aspektom internetu lub tematyce obecności kobiet w życiu publicznym.

Napisz, jeśli chcesz porozmawiać o którymś z powyższych tematów.

the rank way

(Visited 10 782 times, 1 visits today)