Nie planowałam lektury tej książki, wychodząc z założenia, że w 2025 roku wiadomo już aż za wiele o Marku Zuckerbergu, Mecie i tym, jak Big Tech wpływa na każdy aspekt naszego życia społecznego. Przeczytałam na ten temat wiele w ostatnich latach, kilka razy publikując też artykuły podsumowujące tę wiedzę. Emocjonalnie, poznawczo i intelektualnie jestem daleko…
-
Jobs to Be Done w praktyce marketingowej
Jobs to Be Done to koncept, zakładający, że dany produkt czy usługa “zatrudniane” są, aby wykonać dla użytkownika czy klientki określone zadanie. Jego realizacja na różne sposoby może podnieść jakość…
-
Jak najefektywniej zarządzać zespołem?
Od kilku miesięcy jestem w angażującym programie edukacyjnym poświęconym zagadnieniu przywództwa. Siłą rzeczy myślę, czytam i dyskutuję dużo na ten temat w ostatnim czasie. Trwający kryzys gospodarczy i związane z…
-
Check-iny a 1:1 – czym się różnią te spotkania, po co i jak je przeprowadzać
Jeśli pracujesz w roli menadżerskiej, to najprawdopodobniej Twój kalendarz wygląda podobnie: (Tak, używamy opcji “speedy meetings”, dzięki czemu spotkania nie trwają trzydziestu czy sześćdziesięciu minut. Spotkania bez przerwy pomiędzy nimi po…
-
Bunt użytkownika: kto jest odpowiedzialny za toksyczny Internet?, Panoptykon 4.0, październik 2022
Pogłębiona diagnoza kryzysu technologicznego, który zredukował obywateli i konsumentów do roli pasywnej biomasy w rozmowie z Katarzyną Szymielewicz.
-
Nowy język dla nowych technologii, „Pismo”, kwiecień 2022
Świat współtworzony przez nowe technologie wymaga nazwania. Czy uda nam się stworzyć dla niego uniwersalny słownik?
-
Z Widokiem na cyberhigienę, październik 2021
Zapis rozmowy z ekspertką i ekspertami cyberhigieny i cyberbezpieczeństwa, przeprowadzonej w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa.
-
Gdzie się podziały programistki?, „Szczypta”, wrzesień 2021
Rozmowa z Edytą Kowal o maskulinizacji branży IT i krokach jakie mogą podejmować pracodawcy, aby zmienić tę sytuację.
-
Pokój bez kobiet, „Pismo”, maj 2021
Cyfrowe produkty, aplikacje i narzędzia, które kształtują dzisiejszą rzeczywistość, traktują mężczyzn jako domyślny punkt odniesienia. Co musi się zmienić, żeby kobiety nie były wykluczane przez zaniedbanie?
-
#SpołTech raport końcowy, listopad 2020
Jakiej technologii potrzebujemy w 2021? Interdyscyplinarne spojrzenie na społeczne konteksty nowych technologii.