Jak pamiętać o wszystkim?

Każdego dnia wysyłam kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt mejli, które w przyszłości powinny mieć swój ciąg dalszy. Są to zaproszenia na spotkanie, propozycje współpracy, pytania do potencjalnych partnerów biznesowych – bardzo dużo zadań do zapamiętania.

Do niedawna radziłam sobie z tym używając dosyć złożonego systemu: każdą wiadomość, która wymagała ode mnie dalszej akcji oznaczałam chorągiewką i dodatkowo wpisywałam ważniejsze follow-upy do kalendarza, aby na pewno o nich nie zapomnieć (np. „odezwać się do…”, „przypomnieć X o…” etc.). Prawda jest jednak taka, że ten system był mocno zawodny i bardzo często musiałam niepotrzebnie przebijać się przez wszystkie wiadomości oznaczone chorągiewkami, tylko po to, aby odnaleźć tą, która wymagała natychmiastowej reakcji.

Kilka tygodni temu odkryłam FollowUp.cc – narzędzie do śledzenia mejli i wysyłania do siebie przypominajek w określonym czasie. Brzmi jak masa dodatkowej roboty, wymaga jednak wyłącznie dwóch dodatkowych kliknięć przy wysyłaniu mejla: ustawiamy, kiedy system ma przypomnieć o follow-upie. Banalnie proste i kosmicznie skuteczne.

Wśród dodatkowych możliwości oferowanych przez FollowUp.cc jest też opcja wysłania mejla z opóźnieniem o określonym czasie czy sprawdzania, kto z odbiorców odczytał już wiadomość. Ja jednak korzystam przede wszystkim z podstawowej funkcjonalności i jestem bardzo zadowolona, że mogłam zrezygnować z nieefektywnego systemu flag i przypomnień w kalendarzu.

Ciekawa jestem, czy masz swoje ulubione narzędzia podnoszące produktywność?

(Visited 623 times, 1 visits today)

Comments (9)

 • Kuba

  5 sierpnia, 2015 at 7:10 am

  Ja używam any.do – integruje się z Gmailem i smartfonem. Bardzo fajne i przydatne narzędzie. Pozwala na przypominanie o telefonach, e-mailach i w zasadzie o wszystkim. Polecam

  1. Marta Klimowicz

   5 sierpnia, 2015 at 8:05 am

   Sprawdzę – dzięki za info!

 • Radek

  5 sierpnia, 2015 at 7:18 am

  Dla korzystających z Gmaila – Google Snooze – kilka ciekawych opcji plus możliwość przeniesienia na konkretny dzień i konkretną godzinę.

  1. Marta Klimowicz

   5 sierpnia, 2015 at 8:05 am

   Super, nie znałam! Sprawdzę na pewno. Dzięki za polecenie.

 • Kuba

  5 sierpnia, 2015 at 11:47 am

  Gmail niedawno wprowadził usługę inbox, która robi dokładnie to i jest świetna 🙂 https://inbox.google.com/u/0/

  1. Marta Klimowicz

   1 września, 2015 at 8:12 pm

   Faktycznie, ale nie przekonałam się do tej pory do Inboksa. Ty korzystasz stale? Polecasz? 🙂

   1. Kuba

    8 września, 2015 at 6:02 pm

    Tak naprawdę dopiero zacząłem. Nie mam też zresztą dziesiątek firmowych maili dziennie, więc przeskok z 'oznacz jako nieprzeczytane’ żeby zostało na górze listy gmaila do 'odłóż na jutro’ inboxa był dla mnie naturalny 🙂 W zamian dostałem dużo czystszy interfejs nastawiony tylko na aktualne zadania. Nie za bardzo mam też czas się całkowicie wdrażać i eksperymentować, więc np. z przypomnień jeszcze nie korzystałem.

 • Jarek

  5 sierpnia, 2015 at 9:08 pm

  Nie korzystam z gmail’a dlatego nie polecę aplikacji z tym współpracującej jak poprzednicy.

  Ja jednak jeśli wysyłam email i potrzebuję sprawdzić czy zostanie to wykonane, to albo wrzucam UDW na adres emailowy zintegrowany z nozbe.com albo ręcznie wstawiam w kalendarzu kiedy chcę sprawdzić wykonanie czegoś.
  Flagi, emaile do siebie itd. szybko stały się nieefektywne

  1. Marta Klimowicz

   1 września, 2015 at 8:11 pm

   Super porada, jak widać takich sposobów jest pewnie tyle samo, ile osób, które potrzebują radzić sobie z przepełnionymi skrzynkami i listami zadań.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 18 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Poprzedni wpis Następny wpis